Domácí filtry na vodu

Pijete-li ve své domácnosti kohoutkovou vodu, je třeba si ji chránit. Možná totiž nevíte, že pochází z povrchových vodních zdrojů. To znamená řeky, rybníky, potoky… Přirozeně tak přichází do styku různými nečistotami a neodbouratelnými látkami. Mezi ty patří těžké kovy, pesticidy, průmyslové chemikálie, medikamenty, hormony a antibiotika. Nejenom kvůli těmto vlivům je do vody následně přidáván chlor. A to kvůli svým dezinfekčním účinkům.

I ten však má své nevýhody. Především fakt, že se ve vodě drží velmi dlouho ve stabilním složení. Může se tak objevit až ve vaší sklenici!

Všechny tyto vlivy pitnou vodu velmi znehodnocují. Ale jak s tím bojovat?

Vodovodní filtry

Účinnou zbraní proti nečistotám ve vodě jsou filtry na vodu. Maximální funkčnost si zajistíte zapojením jednotlivých druhů do série, a to ve správném pořadí. Ideální je nainstalovat tyto filtry do, případně za kuchyňskou linku.

Sedimentační filtr – vodu zbavuje pevných částic (písek, jíl, rez, vodní kámen…). V sérii má místo jako první. Někdy se mu říká tzv. předfiltr. Vodu zanechá křišťálově čistou.

Karbonový filtr – ve vodě eliminuje chlor a všechny ostatní dezinfekční činidla na bázi chloru (až 92%!). Vodu zbaví nepříjemného zápachu a chemické chuti. V sérii má své místo veprostřed.

Keramický filtr – Díky vysokému obsahu stříbra ve vodě ničí až 99,99% všech bakterií a mikroorganismů. Také se postará o stopové prvky olova. V sérii umisťuje se jako poslední.

S naší nabídkou máte čistou vodu na dosah!