Proč pít kvalitní pramenitou vodu?

To je otázka, kterou si jistě klade každý z vás. Hned na začátek můžeme říct, že balená voda může být zdraví prospěšná a také velmi chutná. Není ale „voda“ jako voda. Je obrovský rozdíl mezi pramenitou vodou čerpanou z čistých přírodních zdrojů a obyčejnou balenou vodou, na kterou narazíte v obchodě. Proč?

Pramenitá voda a ideální poměr minerálů

Pramenitá voda je doslova zázrakem přírody. Má nefalšovaný přírodní původ, křišťálovou čistotu a jedinečnou chuť. Pro lidský organismus je ale nejdůležitější její vyvážená minerální hodnota. Řekněme si nyní, co to vlastně znamená. Jde o ideální poměr minerálů, které lidský organismus potřebuje ke správné funkci. Mezi tyto látky patří vápník, hořčík nebo fluoridy. Zejména první dvě pak mají na fyzické i psychické zdraví člověka úžasný vliv.

Pramenitou vodou zkrátka dostáváte tyto potřebné látky do těla přirozenou cestou (podobně jako při běžném stravování). Naopak při nadměrném užívání farmaceutických preparátů k jejich doplnění může dojít k nadbytku. Jinými slovy k opačným potížím. Proto je výraz „ideální poměr minerálů“ tak důležitý.

Hořčík

Významná látka přímo ovlivňující činnost srdce a krevního oběhu. Na druhou stranu však pozitivně působí i na psychiku. Hořčík pomáhá při častých výkyvech nálad, celkové podrážděnosti, nespavosti, únavě, bolestech hlavy a problémech zažívacího traktu. Díky pití pramenité vody se zkrátka budete cítit skvěle po všech stránkách. Doporučná denní dávka pro dospělého člověka je 300 mg.  

Vápník

Důležitá látka pro zuby a kosti. Její nedostatek se projevuje řídnutím kostí, častými zubními kazy nebo křečemi. Jelikož jde o látku v lidském těle se nejhojněji vyskytující, najdeme ji samozřejmě v krevním oběhu. V podstatě nás tedy drží pohromadě. Dále pozitivně působí na činnosti srdce, svalů a nervového systému. Doporučená denní dávka je 800 až 1000 mg.

Způsob zpracování

Pro pramenitou vodu je klíčový také způsob čerpání a distribuce. Právě v tom tkví jeden z největších rozdílů od klasické balené vody. Poznáte tak i kvalitu dodavatele.

To nejhorší, co se balené vodě obecně může přihodit, jsou dlouhé prostoje ve skladech a regálech. Extrémem je pak stání na přímém slunci. To se ale u kvalitního dodavatele pramenité vody stát nemůže. Ideálním stavem je její dodání k zákazníkům do sedmi dnů po stočení.

 

Automaty na vodu

Automat na vodu vám do života přinese komfort a mnoho dalších plusů. V barelu je vždy jen křišťálově čistá voda, kterou je možné podle potřeby zchladit či naopak ohřát. A velký barel o objemu 18,9l znamená dostatečný zdroj vody pro celou rodinu i kancelář. Moderní výdejníky na vodu jsou navíc velmi stylovým doplňkem do každého prostoru. Stačí si jen správně vybrat!

Jedná se také o velmi zajímavou alternativu, jak zredukovat spotřebu plastů. Klasické menší PET lahve (0,5l, 1l, 1,5l…) zahlcují skládky odpadu a tím pádem i přírodu. Ve velkých městech je můžeme počítat dokonce v tunách. Barely jsou naopak nejenom větší (nespotřebují se tak rychle), ale také jsou vratné. Po patřičné dezinfekci jsou pak vráceny zpátky do oběhu! A to je v dnešní době velmi důležité.

Vyzkoušejte naše automaty na vodu i pramenitou vodu Crystalis!