Automat na vodu vám dodá energii. Nevěříte?

Energii potřebujeme všichni. Zvláště pak na pracovišti, kde trávíme dlouhé hodiny. Možná si říkáte, že od toho máte v kanceláři kávovar. Je ale skutečně dobré pít jeden šálek kávy za druhým? Pravděpodobně ne. Pojďme proto nyní prozkoumat fakt, že tolik potřebnou energii nám může dodat i automat na vodu. Respektive kvalitní pramenitá voda, kterou si z něj natočíte – křišťálově čistá a osvěžující s vyváženým poměrem minerálů.

Všechny nás učili, že je důležité v průběhu dne pít pravidelně. Víme ale proč? Organismus si musí pro efektivní fungování udržet až 70% vypitých tekutin. To může být například při vysokých teplotách velmi obtížné, neboť se potíme a tím pádem vodu vylučujeme rychleji. Dehydratace drasticky ovlivňuje naše uvažování a fyzické funkce, což je problém nejen v zaměstnání. Naštěstí není problém si nechat watercooler nainstalovat, ať už se jedná o kancelář nebo třeba sklad.

Jak poznat dehydrataci?

Ve chvíli, kdy cítíte, že máte v ústech sucho, jste z 2% dehydratovaní. Schválně si spočítejte, kolikrát během dne tato situace nastane. Výzkum říká, že takto dehydrování je mnoho lidí většinu dne.

Ve středním stádiu dehydratace způsobuje:

  • bolení hlavy
  • únavu
  • oslabení kognitivních funkcí
  • vysoký srdeční tep
  • zadýchávání
  • svalové křeče
  • zvracení

V extrémním případech vede ke komatu až smrti. Tyto stavy způsobuje nevyrovnanost látek v krvi a těle celkově. To vede k velkému oslabení svalů a křečím. Při nedostatku vody vaše tělo ochuzujete také o elektrolyty, které jsou důležité pro doplňování energie. V návaznosti na to se krev zahušťuje, díky čemuž musí srdce pracovat rychleji. Právě proto se cítíme bez vody tolik unavení a bez energie.

Díky pravidelnému pitnému režimu bude krev řidší a tím pádem bude možné, aby s lehkostí protékala skrz žíly a zajistila důležité živiny a kyslík do každé buňky vašeho těla. Jen tak se můžeme cítit skvěle a plní energie po celý den. A výdejník na vodu vám to značně ulehčí.