Je výdejník na vodu v mé kanceláři hygienický?

Mnoho lidí pití z automatů na vodu kategoricky odmítá. Proč? Jednoduše mají podezření, že přístroj je nehygienický. I to se samozřejmě může stát. Zvláště v případech, kdy je watercooler používám mnoha lidmi ve spojení se špatnou údržbou. Ruku na srdce, které zařízení by při takovém zacházení nedopadlo stejně?

Kancelářské výdejníky jsou populární díky tomu, že pracoviště udržují hydratované i v těch nejteplejších dnech. A také proto, že z nich teče křišťálově čistá a osvěžující pramenitá voda dostupná 24/7. Přesně takového stavu docílíte, budete-li dodržovat pravidelný servis.

Pojďme si tento problém rozebrat dopodrobna. Voda v barelu je vždy naprosto nezávadná, to je holý fakt. Pokud je ale výdejník zanedbávaný, začnou být jednotlivé součástky zaneseny bakteriemi. Aby k tomuto scénáři nedocházelo, doporučujeme čistit watercooler alespoň jednou za 6 týdnů nebo jednoduše při každé výměně barelu. Jelikož bakterie se ve vlhkém prostředí množí rychle, je třeba čistit opravdu pečlivě každé místečko. I proto je nejlepší svěřit tento úkol společnosti, která vám výdejník poskytla nebo vám pravidelně doručuje pramenitou vodu. 

Na závěr je třeba říci, že některé výdejníky se čistí jednodušeji než ostatní. To je případ zejména modernějších modelů. Z článku pak vyplívá důležitá věc. Pít vodu z automatů tedy rozhodně není nehygienické, je-li o přístroj dobře postaráno. A je to tak v zájmu celé kanceláře.